To smo mi

Turistično društvo Frankolovo svojim članom že od leta 1955 ponuja pisano paleto aktivnosti.

Zgodovinska dejstva učijo, da je bilo naše društvo že od nekdaj eno najnaprednejših v kraju. Kmalu po nastanku 1955 je namreč upravljalo z bazenom  na Toplici, z dvorano nad Gostiščem Turist, Zidanico Črešnjice in postojanko na Fuksovi domačiji. Pojavljale so se tudi prve ideje, kako posneti kratke filme o znamenitostih Frankolovega in jih predvajati v Celjskem kinu pred predstavami. Danes se trudimo vizionarski duh nadaljevati, predvsem pa domačinom in turistom čim lepše in boljše predstavljati lokalne turistične znamenitosti ter bogato tradicijo in kulturo. Poleg rednih aktivnosti bomo obnovili Zidanico Črešnjice ter v sodelovanju z drugimi društvi pripravili Bezenškovo pot.

to_smo_mi